Vaar-en-Fiets-arrangement
7 dagen - 6 nachten

Programma:
Dag 1:
15.00 uur aankomst in Wasserbillig
fietsen 20 km
De Schippers Sander & Els verwelkomen u graag aan boord op zaterdagmiddag rond 15.00 uur in het Duits- Luxemburgse grensdorpje Wasserbillig.
Eenmaal ‘ingescheept’ staat er een lekkere kop koffie of thee op u te wachten. Tijdens de koffie krijgt u een korte introductie over het verloop van de week en vertellen we u alles wat u moet weten voor een comfortabel en aangenaam verblijf bij ons aan boord. Hierna worden de fietsen uitgegeven en voor u op de juiste maat ingesteld.
De fietsen kunnen meteen worden getest door het maken van een fietstochtje langs de Sauer en de Moezel (20 km). De Eva Josiena wacht u dan in de eerste haven Konz op voor het avondmaal.
Dag 2:
Konz - Trier - Saarburg
fietsen 30 km
excursie: Stadsbezichtiging Trier met gids (per fiets)
Na het ontbijt op het schip fietst u naar de oude Romeinse stad Trier. Daar kunt u deelnemen aan een stadstour per fiets met mevrouw Suzanne Romoth, uw gids.
Na de middag fietst u langs de Saar naar het sprookjesachtige Saarburg.
Dag 3:
Saarburg - Ehnen
fietsen 37 km
Wandeltocht langs wilde orchideeën in natuurgebied ‘Perfeist’ (6 km)
Na het ontbijt verlaten we Saarburg en gaan we op weg naar het pittoreske dorpje Ehnen aan de Moezel. Het fietspad leidt je langs de Moezel door oude slapende dorpjes, met achter hun gevels een rijke historie.
Dag 4:
Ehnen - Thionville
fietsen 36 km
excursie: stadswandeling Thionville met gids
Vandaag begint de tocht in alle vroegte, tijdens het ontbijt vaart de Eva Josiena u naar Remich, vanwaar uw fietstocht begint. Het Moezelfietspad brengt u vandaag langs het wereldberoemde Schengen. Na een bezoek aan het museum in Schengen, kunt u uw weg vervolgen door Frankrijk. Hier merkt u al vrij snel de Franse manier van leven, de dorpjes zijn vaak ingeslapen en vanaf hier vindt u niet de lokale biergarten in ieder dorp maar een wijnhuis.
Tegen koffietijd (namiddag) bereikt u Thionville, waar u kunt deelnemen aan een stadswandeling. Tijdens de stadswandeling komt de schoonheid van de stad goed tot zijn recht. Als u iets verder kijkt dan de eerste indruk, ontdekt u een wereld aan verhaal.
Dag 5:
Thionville - Remich
fietsen 36 km
Vanuit het Franse Thionville vertrekt de tocht, na een uitgebreid ontbijt richting Remich ‘de parel van de Laorraine’. De fietspaden leiden je langs Sierck-les- Bains, hier waakt de oude burcht over het drie landenpunt. De burcht verteld het oude verhaal van oorlogen en bloedstollende liefdes. Het volledige gerenoveerde klooster Marienfloss is het bezoeken waard en geeft een rijke les in de geschiedenis van dit dorpje.
Onderweg wellicht tijd voor een bezoek aan Rodemack met haar rijke historie. Het kleine Carcasonne van Lotharingen is in de 10e eeuw ontstaan nabij de oude abdij. Een prachtige burcht, je verdwaalt in de kleine middeleeuwse straatjes en waant je in een stripverhaal van de Rode Ridder.
De getrainde fietsers kunnen nog een zijsprongetje maken naar Chateau Malbrouck.
‘s Avonds kun je flaneren langs de promenade van Remich en genieten van een heerlijk ijsje of een
verfrissend glas wijn.
Dag 6:
Remich - Grevenmacher
fietsen 21 km
excursie: Wijnproeverij op wijngoed Leick in Oberbillig
Vandaag kan uw ontdekking van het Moezelgebied beginnen met een bezoek aan de Romeinse villa vlakbij Remich, waar u oude, mooie mozaïeken kunt bewonderen. Daarna leidt het fietspad u door dromerige dorpjes en langs leuke terrasjes naar Grevenmacher. Daar kunt u van op de sluisbrug de
schepen bekijken en u verwonderen over de techniek en de snelheid waarmee deze grote schepen omhoog of omlaag worden geschud.
Aansluitend op de fietstocht kunt u ervoor kiezen om nog 6 km stroomafwaarts de rivier te volgen en
welverdiend aan te schuiven bij een wijnproeverij op het wijngoed van de familie Leick. In een gemoedelijke sfeer kunt u genieten van de heerlijke Elbling wijnen die de Obermoezel te bieden heeft. Gastvrouw Melanie verwelkomt u graag in de namiddag. Ze vertelt alles wat u wilt weten over de lokale wijnen, van druif tot wijn.
Dag 7:
Grevenmacher - Wasserbillig
Afscheidskoffie of thee om 11.00 uur
fietsen 6 km
Vandaag staat er slechts een kleine fietstocht op het programma. Aangezien het schip u reeds om 11.00 uur in Wasserbillig opwacht voor een afscheidskoffie of thee.
Prijs per persoon vanaf € 699,=
Inclusief:
- verblijf aan boord (7 dagen/6 nachten)
- volpension ontbijt, lunchpakket en driegangendiner
- koffie en thee in de namiddag
- tourfiets met 24 versnellingen, fietstas, fietsmand, fietshelm, extra fietsslot
- kaartmateriaal
- informatiepakket
- dagelijkse routebespreking door de bemanning (fietst niet mee)
- stadsbezichtiging Trier met gids op de fiets
- stadswandeling Thionville met gids
- bedlinnen en handdoekenpakket
- tweemaal poetsen van de hut en handdoekenwissel
- gratis parkeerplaats in de buurt van het schip (Wasserbillig)
- haven en sluisgelden
Exclusief:
- reis naar en van Wasserbillig
- drankjes aan boord
- wijnproeverij op wijngoed Leick in Oberbillig
- overige excursies en bezichtigingen
Aankomst en vertrek: zaterdags
Reserveren vanaf 21 april tot half oktober.
| 2-persoonshut met lage bedden |
|
€ 749,= |
| laagseizoen: 21/4, 28/4, 5/5, 29/9, 6/10, 13/10 |
|
€ 699,= |
| 3-persoonshut |
|
€ 649,= |
| 1-persoons toeslag |
|
€ 250,= |
| huur electrobike |
|
€ 50,= |
Prijs per persoon op basis van 2 personen
(Met uitzondering van 3-persoonshut) |
